Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Tarptautinė konferencija

Data: 2011-09-23
Vieta: Konferencijų centras „Vilniaus verslo uostas“ (Lvovo g. 25)
Laikas: 10:00

Šiemet pirmosios diskusijos akcijos tematika užvirs rugsėjo 23-ąją, kuomet bus organizuota konferencija „Daugiakultūriškumas ir nacionalizmas: nauji iššūkiai“. Ši tarptautinė konferencija įvyks konferencijų centre „Vilniaus verslo uostas“, pradžia 10:00 val. (registracija nuo 9:45), pabaiga 17:30 val.

Konferencijos metu bus kalbama apie daugiakultūriškumo įtaką konfliktų atsiradimui tarp skirtingos tautybės, rasės, religijos žmonių tiek vienos valstybės, tiek tarptautiniu lygmeniu. Bus nagrinėjamos kosmopolitizmo pasekmės bei ar šis procesas prisideda prie kylančių tarptautinių konfiktų sprendimo, ar, atvirkščiai, prie pačių konfliktų kilimo. Taip pat apžvelgsime tarptautinių organizacijų vaidmenį sprendžiant tarptautinius konfliktus bei jų numatytą ir realų pajėgumą ir veiksnumą. Be to, kadangi 2011-ieji yra LR Seimo paskelbti holokausto aukų atminimo metais, konferencijos metu bus padarytas pranešimas apie holokausta kaip tragiškiausia radikalaus nacionalizmo apraišką, sugriovusią daugybės žmonių gyvenimus bei nunešusią milijonus gyvybių.

Renginio programa susideda iš dviejų dalių: iki pietų įvyks plenarinė sesija, kurios metu bus pristatyti keli pranešimai, po kiekvieno kurių įvyks trumpa klausimų-atsakymų sesija, o po pietų dalyvių laukia darbas skirtingose, lygiagrečiai vyksiančiose, grupėse. Visų darbo grupių išvados ir pasiūlymai bus įtrauktos į akcijos organizatorių ir dalyvių kreipimus į tarptautines organizacijas, kurie, akcijai pasibaigus, bus išplatinti savo adresatams kartu su įvykusios akcijos aprašymu.

Konferencijos „Daugiakultūriškumas ir nacionalizmas: nauji iššūkiai“ dalyviai — jaunimo visuomeninių organizacijų iš įvairių Europos šalių atstovai, visuomeniniai ir politiniai Lietuvos veikėjai, žiniasklaidos atstovai. Konferencijos darbo kalbos — anglų (pagrindinė) ir rusų; plenarinės sesijos metu bus įgyvendinamas sinchroninis vertimas, o antros dalies metu pusė darbo grupių dirbs anglų kalba, o pusė — rusų.

 

Preliminari konferencijos programa

Dalyvavimas konferencijoje: vietų skaičius yra ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. paštu info@terrorunet.lt (laiško pavadinime nurodyti — „Konferencija“, o laiško turinyje — savo vardą ir pavardę, bei, jeigu atstovaujate tam tikrą organizaciją, nurodykite jos pavadinimą).