Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Jaunimas pasirengęs skaityti ir skraidyti

Rusakalbio Lietuvos jaunimo festivalis “ XXI amžiaus jaunimas“ rengiamas antrą kartą ir turi visus šansus tapti tradiciniu ir suvienyti pirmaujančių respublikinių projektų gretose visą rusakalbį Lietuvos jaunimą. Šiais metai tai tapo ypač aktualu, juk 2011 metus Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė „ Tarptautiniais jaunimo metais: dialogo ir tarpusavio supratimo“. Taigi, būtent šiai temai buvo paskirtas vienas iš festivalio projektų – „ Tarptautinis atviras vaikų ir jaunuolių kūrybos konkursas „ Klajonių pasakos“, kuris prasidėjo birželio 1 dieną Kaune, Slavų estetinio ugdymo centro iniciatyva. Be to, pačius ryškiausius jaunimui skirtus projektus šiems metams pateikė ir visuomeninės Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio organizacijos.

Šiais metais savo ambicingiems projektams jaunimas pasirinko pačias įvairiausias temas: jauni žurnalistai respublikinės programos „ Taškas.RU“ rėmuose švytėjo žiniomis, analizavę pasaulyje šiais metais plačiai minimam pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą penkiasdešimtmečiui skirtą medžiagą, jauni intelektualai jau birželio mėnesį susitiks festivalio „ SportProtas-2011“ ( rus. „СпортУм-2011“ ) metu, o jauni teatralai ruošia naujus pastatymus šimtas devyniasdešimtosioms Fiodoro Michailovičiaus Dostojevskio gimimo metinėms atminti. Tikimasi, kad Šiuolaikinės rusų kultūros dienų programa pritrauks nemažai muzikos, tapybos ir kitų jaunimo kūrybos žanrų gerbėjų. Įvairiapusius Lietuvos rusakalbio jaunimo interesus, jo problemas ir bendrų projektų aktualiausius klausimus jaunuoliai ir merginos aptars Lietuvos Rusakalbių jaunimo organizacijų forume, kuris vyks šių metų spalio mėnesį.

Detalesnę informaciją apie 2011 m. projektus ir galimybes juose dalyvauti rasite oficialiame festivalio Interneto tinklapyje www.molodez21veka.lt. Programa įgyvendinama su Rusijos Federacijos Ambasados Lietuvos Respublikoje parama. Festivalio partneris - Lietuvos Rusakalbių jaunimo organizacijų taryba.