Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Jaunimas prieš terorą 2010

Rugsėjo 17 dieną įvyks ilgai lauktas tarptautinės akcijos „Jaunimas prieš terorą“ atidarymas. Jauni žmonės iš beveik 30 šalių jau šeštus metus iš eilės susirinks padiskutuoti apie tai, kokiu būdu galima užkirsti kelią smurtui ir terorui. Jaunimui užsibrėžtų tikslų pasiekti padės įvairūs renginiai, įtrauksiantys tiek akcijos dalyvius, tiek neabejingą Europos šalių bendruomenę. Startavusi Lietuvoje 2005 metais akcija šiandien aprėpia didžiulį skirtingų veiklų spektrą ir garantuoja ilgalaikį Europos jaunimo organizacijų bendradarbiavimą vietiniu ir tarptautiniu mastu. Šiais metais akcija „Jaunimas prieš terorą“ yra skirta Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-mečiui.

Kas yra teroras ir kodėl jis atsiranda? Kodėl leidžiame jam viešpatauti aplinkui ir kaip galime užkirsti jam kelią? Į šiuos klausimus stengiasi atsakyti skirtingų šalių atstovai susirinkdami kasmet Lietuvos sostinėje. Jaunimo akcija „Jaunimas prieš terorą“— tai jau tapusi tradicine forma pareikšti, kad jauni žmonės nori ir gali kovoti su smurtu ir teroru. Šiemet akcijos dalyviai — jaunimo organizacijų atstovai iš beveik 30 šalių.

Akcijos organizatoriai — asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“. „Jaunimas prieš terorą 2010“ (www.terrorunet.lt/lt) siekia atkreipti visuomenės dėmesį į teroro apraiškas pasaulyje, šiuolaikinių rasizmo, ksenofobijos ir nepakantumo formų eskalaciją, įtraukti jaunimo organizacijas į teroro ir smurto prevencijos būdų kūrimą bei skatinti bendradarbiavimą tarp jaunimo iš skirtingų šalių. Tarp šių metų akcijos uždavinių, be aktyvios pilietinės pozicijos ugdymo ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimo skatinimo, taip pat yra priminimas jaunesniajai kartai apie antihitlerinės koalicijos šalių pergalės Antrajame pasauliniame kare reikšmę.

Visą rugsėjį vidurinių ir auštųjų mokyklų mokiniai bus įtraukti į diskusijas, debatus ir seminarus, kurių tikslas — ugdyti supratimą apie aktyvų pilietiškumą ir socialinę atsakomybę. Taip pat mokiniai dalyvaus Antrojo pasaulinio karo kapinių, memorialų ir paminklų tvarkymo darbuose.

Oficialus akcijos „Jaunimas prieš terorą 2010“ atidarymas įvyks rugsėjo 17 dieną viešbučio „Artis Centrum Hotels“ konferencijų centre (Liejyklos g. 11/23). Renginio svečiai— politiniai ir visuomeniniai veikėjai, žiniasklaidos atstovai. Susirinkusiems bus pristatyta šių metų akcijos rėmuose įvyksiančių renginių programa, o taip pat organizatorių ir dalyvių lūkesčiai.

Rugsėjo 18–19 dienomis akcijos rėmuose įvyks 8-asis Baltijos šalių jaunimo intelektinių žaidimų čempionatas. Šiemet nugalėtojams ranką paspaus šių žaidimų mestras Aleksandr Druzj. Čempionate dalyvaus komandos iš Estijos, Latvijos, Rusijos ir įvairių Lietuvos miestų. Renginys vyks viešbučio „Panorama“ konferencijų centre (Sodų g. 14).

Šiemet akcijos „Jaunimas prieš terorą 2010“ veikimo spektras išsiplėtė už Lietuvos ribų. Akcijos rėmuose jaunimo grupių iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos bus surengtas keliaujantis koncertas, kuris sustos trijose miestuose— Taline, Liepojoje ir Vilniuje. Jauni muzikantai rugsėjo 23 ir 24 dienomis su autorinėmis programomis pasirodys Taline ir Liepojoje, o rugsėjo 25-ąją Vilniaus „Pramogų banke“ (Pamėnkalnio g. 7) bus surengtas užbaigiamasis koncertas, kuriame taip pat dalyvaus moteriškiausia folk-roko grupė iš Sankt-Peterburgo— Iva Nova. Įėjimas į visus koncertus nemokamas.

Rugsėjo 23–26 dienomis jaunimo organizacijų atstovai iš beveik 30 šalių užmegs kontaktus tolimesniam bendradarbiavimui akcijos temos rėmuose. Tokio bendradarbiavimo tinklo sukūrimo priežastis— tolerancijos, tarpusavio supratimo, konstruktyvaus dialogo skatinimas ir vystymas, o taip pat įvairių šalių jaunimo pastangų konsolidacija kovojant su smurtu, ksenofobija ir kitomis teroro apraiškomis.

Rugsėjo 24-ąją konferencijų centre „Vilniaus verslo uostas“ (Lvovo g. 25) bus organizuota konferencija pavadinimu „Nuo nacionalizmo iki terorizmo“. Konferencijos metu bus apžvelgti tarptautinio terorizmo pavyzdžiai, kurių ištakose guli kova ir nepakantumas dėl etninių, tautinių skirtumų. Renginyje dalyvaus jaunimo visuomeninių organizacijų atstovai iš įvairių Europos šalių, Lietuvos visuomeniniai ir politiniai veikėjai, istorijos profesoriai, žiniasklaidos atstovai.

Rugsėjo 24–30 dienomis tęsiant kasmetinę akcijos „Jaunimas prieš terorą“ tradiciją, šiais metais taip pat bus surengta nuotraukų paroda. Šių metų akcija yra skirta Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-mečiui pažymėti — būtent ši sukaktis tapo parodos „Užmirštieji“ pagrindu. Nuotraukų parodoje bus galima pamatyti Antrojo pasaulinio karo laikotarpio nuotraukų ciklą, dabartines veteranų nuotraukas, o taip pat išlikusius to laikotarpio karinius daiktus.

Rugsėjo 30 dieną akciją iškilmingai vainikuos trumpametražių filmų kinofestivalis, kuris įvyks kino teatre „Kinopasaka“ (Benediktinių g. 3/4). Renginį atidarys filmas, sukurtas remiantis akcijos „Jaunimas prieš terorą 2010“ rezultatais. Šių metų vasarą jauni žmonės kūrė siužetus ir montavo filmus „Mes už taiką“ tema, tokiu būdu išreikšdami asmeninį požiūrį įvairių teroro apraiškų atžvilgiu. Kino festivalio metu geriausių darbų autoriai bus apdovanoti už kultūrinį įnašą į jaunimo kovą su teroru.

Lietuvoje startavusi 2005 metais akcija „Jaunimas prieš terorą“ šiandien aprėpia platų renginių spektrą ir užtikrina ilgalaikį Europos jaunimo organizacijų bendradarbiavimą, nukreiptą į teroro prevenciją. Kova su teroru nėra lengva, tačiau akcijos organizatoriai ir dalyviai tiki, kad ištiesta šiandien pagalbos ranka rytoj gali išgelbėti gyvybę. Vienybė, užuojauta ir aktyvi pilietinė pozicija, nukreipti į taikos puoselėjimą, gali atnešti didelių ir ilgai lauktų permainų.