Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Jaunimo mainai „Youth against terror“

Jaunimo mainai „Youth Against Terror“ įvyko Vilniuje š.m. vasario 11-18 dienomis. Vasario 11 dieną dalyviai iš 5 Europos šalių – Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Slovenijos ir Vengrijos — atvyko į Vilnių, kur susitiko su dalyviais iš Lietuvos. 

Vasario 12 dieną — pirmąją projekto programos dieną, įvyko tradicinės tokio pobūdžio renginiuose veiklos: susipažinimas, ledlaužiai, komandos formavimo užduotys, projekto ir jo programos pristatymas, temos pristatymas, pažintinis interaktyvus žaidimas Vilniaus Senamiestyje.

Vasario 13-ąją — pirmoje dienos pusėje įvyko simuliacinė užduotis, paremta tradiciniu žaidimu – šachmatai. Ši veikla yra unikali ir dalyviams iki šiol nebuvo matyta, nes išplėtota projekto vykdytojų, tačiau jau ne kartą sėkmingai panaudota komandos formavimo, konstruktyvaus dialogo, gebėjimų dirbti išvien ir prisitaikyti prie nepažįstamų aplinkybių temoms aptarti, jas išgyvenus simuliacijos metu. O po pietų įvyko dalyvių pasidalinimas į temines grupes pagal skirtingas medijas, kurias jie kūrė projekto tema per 3 kitas dienas ir galiausiai pristatė jaunimo centre. Vakare, po vakarienės, vėlgi tradiciškai, buvo organizuotas tarpkultūrinis vakaras.

Vasario 14–15 dienomis buvo tęsiamas pradėtas darbas grupėse. Grupių iš viso buvo penkios: 1) fotografija; 2) socialinė reklama; 3) vizualusis menas; 4) projektų plėtros; 5) interaktyvaus žaidimo. Kiekvienoje grupėje dalyvavo 4–7 žmonės.

Vasario 16 dieną pirmoje dienos pusėje dalyviai turėjo galimybę užbaigti darbą grupėse ir parengti grupės darbo rezultatų pristatymą. Paskui, kadangi tai buvo valstybinė šventė — Lietuvos nepriklausomybės diena, mainų dalyviai ir organizatoriai, pagal išankstinį susitarimą tarpusavyje ir su jaunimo organizacijos „Darbas“ atstovais, dalyvavo ant Gedimino kalno vykusioje Valtybinės vėliavos išskleidimo ceremonijoje („Jaunimas prieš terorą“ mainų dalyviai taip pat laikė Trispalvę, o ši iškilminga ceremonija nufilmuota ir paskelbta per televiziją, žiniasklaidos priemonėse internete bei socialiniuose tinkluose. Paskui dalyviai dalyvavo kino teatre „Pasaka“ vykusiose simbolinės apyrankės — Trispalvės — pynimo dirbtuvėse. Po pietų šią dieną vyko darbo grupių rezultatų pristatymas vieni kitiems, aptarimas ir apibendrinimas, o vakare dalis dalyvių (po 2 darbo grupių atstovus) vyko į jaunimo centrą „Mažasis genijus“, kur pristatė savo rezultatus jaunimo lyderių programoje dalyvaujantiems 14–18 metų jaunuoliams, kurie šiuo metu taip pat įgyvendina asmenines iniciatyvas konstruktyvaus tarkultūrinio dialogo skatinimo srityje — tad tiek vienos, tiek kitos pusės pristatymai buvo abipusiai įdomūs ir naudingi. 

Vasario 17 diena buvo skirta projekto aptarimui, įvertinimui, tolimesnių veiklų planavimui, sukurtų rezultatų sklaidos plano sudarymui. O vasario 18-ąją dalyviai iškeliavo namo, kupini naujų minčių ir įkvėpimo tolimesnei veiklai.