Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Intelektinių pramogų klubo“ projektas

Vasaros pabaigoje „Intelektinių pramogų klubas“ surengė tarptautinius jaunimo mainus „YellowGreen“, kurie praėjo užmiesčio aplinkoje Ignalinos rajono kaime. Projekte dalyvavo aktyvus jaunimas iš Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Šie jaunimo mainai, skirti aplinkosaugos problemoms ir atsakingo vartojimo klausimams, buvo finansuoti Europos Sąjungos programos „Veklus jaunimas“ („Youth in Action“).

Projekte dalyvavo jaunimas iš skirtingų šalių ir miestų, bei skirtingų veiklos sryčių. Dalis jų ne tik laiko savo pareiga įnešti indėlį, saugojant mūsų aplinką, bet ir aktyviai užsiima tuo skirtinguose bendruomenės ir politikos veiklų lygmenyse.

Tarptautinių mainų metu dalyviai diskutavo tokiomis aktualiomis temomis, kaip aplinkosauga, atsakingas vartojimas, atliekų perdirbimas, mūsų pareigos ir atsakomybės prieš aplinką, kurioje mes gyvename. Taip pat buvo aptarta aktuali aplinkosaugos situacija Europos šalyse, bei jos vystymosi tendencija ateityje. Pasirodė, kad kaimyninėse šalyse situacija labai skiriasi.

Jaunimo mainai vyko gamtos aplinkoje, kas teigiamai paveikė ne tik tinkamos atmosferos sukūrimą, bet ir padėjo dalyviams atskleisti save iš naujos pusės, bei suteikė dalyviams galimybę pažvelgti į aktualias temas iš naujo taško. Viskas vyko kaimo sodyboje, nutolusioje nuo mums įprastos industrialinės miesto aplinkos ne tik geografiškai, bet ir dvasiškai bei emociškai.

Be diskusijų ir bendravimo, dalyviai turėjo galimybę įgyti išgyvenimo gamtos aplinkoje, įgūdžių - tam buvo parengtos specialios mokomosios sesijos. Gyvenimo žygiuose patyręs žmogus parengė lekcijas, bei praktinius užsiėmimus projekto dalyvius apmokyti. Po to jaunimas iškeliavo į dviejų parų žygį nuostabiais Ignalinos miškais, kurio metu jie labiausiai suartėjo su gamtą. Tai buvo puiki galimybė išbandyti naujai įgytus įgūdžius, bei išbandyti save. Nuostabi Ignalinos miškų gamta nustebino ne tik užsienio svečius, bet ir Vilniaus gyventojus. Visa tai, kaip ir sunkūs išbandymai gyvenant gamtos aplinkoje, labai suartino jaunimo mainų dalyvius, dar labiau sustiprino jų meilę gamtai, bei paliko daug pamato apmąstymams.

Daugiau apie „Intelektinių pramogų klubą“ čia: http://www.chgk.lt/