Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Gimtoji kalba 2012

← Projektai

2012-10-15 — 2012-12-15
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Vieta: Vilnius, Lietuva

Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė” 2012 metais kartu su Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacija organizavo didelio masto kultūrinį švietimo projektą  „IV Respublikinį raiškiojo skaitymo konkursą „Gimtoji kalba 2012“, kuriuo buvo pažymėta 200-oji I. A. Gončiarovo ir 150-oji P. A. Stolypino gimimo sukaktys“.

Projekto dalyviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: „Moksleiviai“ (nuo 14 iki 19 metų) ir „Jaunimas–mėgėjai“ (nuo 20 metų ir vyresni) nominacijose „I.A. Gončarov. Proza“, „Laisvas skaitymas. Skirta P.A. Stolypinui“, „Laisvas skaitymas. Borodino mūšio 200-metis“ ir specialioje nominacijoje „Mano rusų kalbos mokytojas“ (skirtoje pedagogams, paruošusiems dalyvius Konkursui).

Pirmasis konkurso etapas vyko neakivaizdiniu būdu – Internetu. Tokiu būdu projekte galėjo dalyvauti ir konkursantai iš mažų Lietuvos miestelių ir gyvenviečių. Jiems reikėjo paruošti vieną iki 5 minučių trukmės konkursinį kūrinį ir padaryti savo pasirodymo vaizdo įrašą bet kokiomis šiuolaikinėmis parankinėmis priemonėmis.

Respublikinė Ekspertų Taryba atrinko geriausiai pasirodžiusius dalyvius, kurie  2012 m. gruodžio 15 d. finaliniame ture Vilniuje (Lietuvos edukologijos universitete) varžėsi dėl geriausio skaitovo titulo.

Projekto remėjai:

-  „Russkij mir“

-   Rusijos Federacijos Ambasada Lietuvos Respublikoje.

Projekto partneriai:

- Vilniaus universitetas

-  Lietuvos edukologijos universitetas.

Projekto informaciniai partneriai:

- Interneto portalai ru.delfi.lt ir rusorg.lt,

- laikraščiai „Ekspress nedelia“, „Litovskij Kurjer“, „Respublika“, „Obzor“,

-  Lietuvos radijas.

Konkurso „Gimtoji kalba 2012“ nuostatus, informaciją apie laimėtojus ir kt galite rasite oficialiame projekto tinklapyje http://2012.rodnajarech.lt/lt/ .