Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Music Meets Culture

← Projektai

2014-10-03 — 2014-10-12
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Vieta: Vilnius

"Music Meets Culture III" - tai 9 dienų trišaliai jaunimo mainai, vykę Lietuvoje tarp Lenkijos, Lietuvos ir Vokietijos jaunimo. Jau daugiau kaip dešimtmetį aktyviai veikia Europos Rytų-Vakarų jaunimo bendradarbiavimo tinklas, prie kurio prieš 3 metus (2010-aisiais) prisijungė ir Lietuvos organizacija - "Jaunimo iniciatyvinė grupė". Tinklo rėmuose kasmet vienoje iš tinklo veikloje dalyvaujančių šalių įvyksta bendras jaunimo susitikimas pasirinkta tema. Pastaruosius 2 metus susitikimo tema - daugiakultūriškumas ir muzika. 2011 m. mainai "Music Meets Culture" įvyko Vokietijoje (Diuseldorfe), 2012 m. - Lenkijoje (Gdanske), o šiemet tretieji mainai šia tema įvyks Lietuvoje.

Pagrindinis jaunimo mainų "Music Meets Culture" tikslas - sukurti erdvę jauniems žmonėms iš skirtingų šalių pažinti vieniems kitus bei ugdyti daugiakultūriškumo suvokimą, tolerantiškumą ir Europos pilietiškumą, naudojant muzikos meną kaip priemonę šiam tikslui pasiekti.

Mainų metu jaunimas iš trijų dalyvaujančių šalių pažino vieni kitų šalių muzikos kultūrą, kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse (angl. workshops) tokiomis temomis kaip folkloras, sutartinės, tautiniai instrumentai šiuolaikinėje muzikos kultūroje, netradiciniai muzikiniai instrumentai, gatvės muzika ir kt., bei susitiko su Lietuvos muzikos atlikėjais ir muzikos industrijos veikėjais.

Pasidalinę į mažesnes tarptautines komandas bei pasinaudodami savo jau turimomis ir naujai įgytomis žiniomis bei įgūdžiais kartu kūrė savo muzikos kūrinius (arba visiškai "šviežius", arba jau esamų kūrinių pagrindu), kuriuos visi kartu pristatė visuomenei baigiamajame projekto renginyje. Projekto metu sukurti kūriniai buvo įrašyti ir yra laisvai prieinami internete.