Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Tautinių mažumų jaunimo organizacijų įgalinimas“

← Projektai

2009-09-01 — 2011-02-10
Mūsų vaidmuo: Koordinatoriai
Partneriai: „Rusų mokyklų mokinių sąjunga“ (Lietuva), asociacija „Humanitarinė Perspektiva“ (Latvija), jaunimo organizacija „Patrioti.lv“ (Latvija), KISK KESKUS „INTEGRATIO“ (Estija), rusų kultūros bendrijų asociacija „Rutenija“ (Estija)
Remėjai: Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA), Rusijos tėvynainių užsienyje paramos programa
Vieta: Lietuva, Latvija, Estija

Rusų tautinės mažumos padėtis Pabaltijo šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje – šiandien yra išskirtinė dėl tam tikrų istorinių įvykių (regiono okupacija, Sovietų Sąjungos – SSRS – egzistavimas ir žlugimas, „nepiliečio“ statuso egzistavimas Estijoje ir Latvijoje kt). Nors Lietuvoje nepakantumas ir netolerancija rusų atžvilgiu nėra ypatingai jaučiami, Latvijoje ir Estijoje dėl to ir šiais laikais kyla neramumų, ginčų ar netgi visuotinių riaušių.

Projektas „Tautinių mažumų jaunimo organizacijų įgalinimas“ siekia paskatinti jaunus rusų tautinės mažumos atstovus įsitraukti į jaunimo organizacijų veiklą ir taip aktyviai dalyvauti šalies gyvenime, o egzistuojančias rusų tautinės mažumos organizacijas – aktyviai dalyvauti šalies jaunimo politikoje. Nes tik aktyviai dalyvaudami jauni žmonės sugebės išreikšti save, sėkmingai integruotis į visuomenę (o ne asimiliuotis) bei įtakoti valstybėje vykstančius procesus.

Projektas susideda iš kelių etapų ir apima kelias veiklas: jaunimo organizacijų situacijos analizę, nacionalinius jaunimo forumus kiekvienoje šalyje, tarptautinį jaunimo forumą, mokymus identiteto tema, susitikimus su valdžios atstovais, atsakingais už tautinių mažumų bei jaunimo politiką, rekomendacijų ir tautinių mažumų jaunimo organizacijų veiklos vadovo („gido“) paruošimą ir kt. Atsižvelgiant į esamą situaciją ir identifikuotas tokios situacijos priežastis, projekto tikslas yra aktyvinti rusų tautinės mažumos jaunimą ir jaunimo organizacijų poziciją gyvenamosios šalies socialinio gyvenimo atžvilgiu ir suteikti rusų jaunimo organizacijoms daugiau įrankių atstovauti tautinių mažumų jaunimą.

Nuotraukas iš projekto (vieno iš jo etapų) galima pažiūrėti čia