Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Europos humoro virtuvė“

← Projektai

2007-09-03 — 2008-01-25
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Partneriai: Grodno regioninė jaunųjų intelektualų asociacija „VIT“ (Baltarusija), „Vaikystės akademija“ (Estija), Sankt-Peterburgo Jaunųjų lyderių asociacija (Rusija), JASMA (Latvija)
Remėjai: Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA), Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje, VšĮ „Informacinė erdvė“
Vieta: Trakų raj./ Vilnius, Lietuva

Jaunimo mainai „Europos humoro virtuvė“, kuriuose dalyvavo jauni žmonės iš penkių valstybių –Baltarusija, Estija, Latvija, Lietuva, Rusija – vyko 2007 metų žiemą Lietuvoje. Projekto tikslas – ugdyti aktyvų jaunimo įsitraukimą į visuomeninį gyvenimą, skatinti iniciatyvas išradingumui ir tarpusavio supratimą taikant neformalaus ugdymo metodus. Viso projekto ašimi tapo humoras, o ypatingai skirtumas tarp juokingo ir žeidžiančio. Stereotipai, išankstinės nuostatos, nacionaliniai juokeliai bei plačiausiai paplitusios skirtingų tautų charakteristikos ir jų pagrįstumas – visos šios temos buvo aptartos mainų metu. Taip pat apžvelgtos socialinio įsitraukimo ir aktyvaus dalyvavimo temos.

Projekto metu be kitų neformalaus ugdymo metodų, Vilniaus mieste buvo organizuotos dvi „flashmob‘o“ akcijos, o mainų pabaigoje įvyko viešas dalyvių pasirodymas, kurio tikslas buvo parodyti, koks ryškus yra pozityvusis humoras. O daugumai projekto dalyvių tai taip pat buvo ir pirmasis sykis, kai jiems teko vaidinti scenoje. Kaip galutinis rezultatas buvo paruošta video-informacinė medžiaga apie projektą.