Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Lithuanian Eurotrip“

← Projektai

2010-07-30 — 2010-08-08
Mūsų vaidmuo: Koordinatoriai
Partneriai: Aktion West-Ost (Vokietija), Junge Aktion (Vokietija), Grupa Młodzieżow „Ermis“ (Lenkija), Hej Spiš (Slovakija), Spirala Brünn (Čekija), Corvinus (Vengrija), Klaipėdos jaunimo centras (Lietuva)
Vieta: Lietuva

Projekto „Lithuanian Eurotrip“ metu susitiko šešiasdešimt jaunimo atstovų iš šešių Europos Sąjungos valstybių – Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovakijos,Vengrijos ir Vokietijos. Nuo liepos 30 iki rugpjūčio 8 dienos jie visi kartu susipažino su viena iš Baltijos jūros šalių – Lietuva, kuri tais metais prisijungė prie Europos Rytų-Vakarų jaunimo bendradarbiavimo tinklo plėtros. Pažindami šalį, jaunieji dalyviai ne tik susipažino ir pažino skirtingas kultūrines aplinkas, iš kurių kiekvienas yra kilę, bet ir pasidalijo gerąja patirtimi.

Pradžioje visi dalyviai susitiko Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje, kur analizavo visuomenėje egzistuojančius stereotipus ir nagrinėjo temas, siejančias bendrą Europos gyvenimą. Kitame etape visi projekto dalyviai buvo suskirstyti į mažas tarptautines grupeles, ir per tris dienas, keliaudami skirtingais maršrutais, turėjo ištirti tam tikrą Lietuvos visuomeninio gyvenimo aspektą (pvz., jaunimo reikalų, socialinės politikos, miesto ir kaimo plėtros, ekologijos ir aplinkosaugos, religijos ir tikėjimo, tautinių mažumų politikos, ir kt.). Pagrindinė jų užduotis buvo – užfiksuoti tai, ką jie matė, girdėjo ir patyrė. Tokiu būdu skirtingų kultūrų žmonės turėjo glaudžiai ir aktyviai dirbti kartu.

Trečiame projekto etape visos dalyvių komandos po trijų dienų darbo grupėje susirinko Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tuo metu vieni kitiems bei vietos bendruomenei pristatė tai, ką jie pamatė, patyrė ir sužinojo apie Lietuvą bei save kaip europiečius.

Trys pagrindiniai projekto tikslai:

1. Suteikti jaunimui iš skirtingų Europos šalių galimybę susipažinti su tokia Lietuva, kokią ją mato ir pažįsta Lietuvos žmonės. Tuo pat metu Lietuvos jaunimui atsiranda proga pažvelgti į savo šalį nauju kampu – užsieniečio akimis.

2. Užmegzti pažintis su jaunimu iš kitų Europos valstybių. Stipriausias ryšys numatomas kelionės ir darbo mažose tarptautinėse komandose metu, taip skatinant gyvenimo Europoje tarpusavio pakantumą. Tai būdas skatinti abipusį supratimą ir naikinti stereotipus.

3. Parengti Lietuvos visuomenei meninį pristatymą Vilniuje, kuriame atskleidžiamas jaunojo europiečio požiūris į Lietuvos valstybę.

Reportažą apie projektą „Lithuanian Eurotrip“ galima rasti čia