Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

Dvišaliai jaunimo mainai „FOTO jaunimas“

← Projektai

2009-02-01 — 2009-08-31
Mūsų vaidmuo: Koordinatoriai
Partneriai: „Wspolnota Mazurska“ (Lenkija)
Remėjai: Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA)
Vieta: Varšuva, Mazurijos regionas (Lenkija) / Vilnius, Trakai (Lietuva)

Projektas 'FOTO Jaunimas' – tai dvišaliai jaunimo mainai tarp Lietuvos ir Lenkijos jaunimo. Projekto tikslas – 'nupiešti' XXI amžiaus jauno žmogaus portretą, t.y. identifikuoti šiuolaikinį jaunimą. Ši tema yra ypač aktuali besiplečiant Europos Sąjungai, kai kelių tautų ir kultūrų atstovai gyvena kartu, vienoje bendruomenėje; kai jaunų žmonių akiratis yra pernelyg platus, kad jie galėtų save priskirti prie kažkurios vienos kultūros. Tačiau savitos kultūros pažinimas yra būtinas norint pažinti kitas kultūras ir kurti pilnavertį tarpkultūrinį dialogą.

Mainai vyko 2009 m. liepos 26 – rugpjūčio 5 d.d. Vilniaus senamiestyje. Juose dalyvavo po 10 jaunų žmonių iš Lietuvos ir Lenkijos bei po 2 mokymų vadovus iš kiekvienos šalies (neformalaus ugdymo vadovas ir fotografijos treneris). Užsiėmimai apėmė kūrybingą tapatybės aspektą, siejamą su nuolatiniu procesu, kurio metu visuomenė, kultūra ir pats asmuo prisideda prie to asmens tapatybės kūrimo. Kūrybinė fotografija tai forma, kuri leido dalyviams naudotis įvairiomis fotografijos priemonėmis tam, kad galėtų išsakyti savo nuomones šia tema.

Projekto rezultatai buvo pristatyti visuomenei fotografijos parodų – „Jaunimas: žvilgsnis į XXI a.“ – vykusių abejose šalyse, metu (Lietuvoje paroda vyko Vilniaus Rusų kultūros centro meno galerijoje). Virš penkiasdešimties nuotraukų – nuo spalvotų iki juodai-baltų, nuo portretų iki kūrybinės fotografijos, išnaudojant visas vaizduotės galimybes bei fotografijos meno vingrybes.

Nuotraukas iš projekto galima pažiūrėti čia