Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Jaunimas prieš terorą 2011“

← Projektai

2011-09-11 — 2011-10-04
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Vieta: Vilnius, Lietuva

Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“ septynerius metus iš eilės vykdo tarptautinę akciją „Jaunimas prieš terorą“ (www.terrorunet.lt). Šia akcija siekiama atkreipti pasaulio dėmesį į tai, kad bet kokia prievarta ar smurtas gali paskatinti dar blogesnes pasekmes. Akcijos metu nagrinėjama tiek terorizmo, tiek smurto bei įvairiausios kito pobūdžio priespaudos žąla. „Jaunimas prieš terorą“ įtraukia dalyvius iš daugiau nei 30 šalių ir jau tapo ypatinga erdve jaunimo, politinių veikėjų, meno, žurnalistų ir kitų visuomenės atstovų susitikimams, diskusijoms bei bendriems veiksmams prieš terorą. Šių metų akcija „Jaunimas prieš terorą 2011“ truks beveik mėnesį ir didžiausią dėmesį skiria kultūros aspektui, suvokiamam tiek meniniu, tiek daugiakultūriškumo atžvilgiu.

Šiemet akcijos meninė pusė yra itin stipri ir įvairi. Rugsėjo 11 d. įvyks jaunųjų menininkų (Aleksandr Nazimov, Natalija Selina ir Vilius Kiškis) paroda „ARTERROR“. Parodos atidarymas įvyks Vilniuje Rusų kultūros centre, o jau vėliau svečiuosis Visagine, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaune, o sugrįžusi į Vilnių bus pristatytą vidurinėse mokyklose. Parodos lankytojai turės galimybę prisidėti prie eksponuojamų darbų savo sukurtais kūriniais, todėl paroda vis didės ir įvairės, o lapkričio mėnesį bus organizuota uždaromoji paroda Vilniuje Šiuolaikinio meno centre, kur bus pristatyti visi darbai, o geriausieji bus organizatorių apdovanoti vertingomis dovanomis.

Kasmetinės akcijos ašis — tarptautinis jaunimo iš skirtingų Europos šalių visuomeninių organizacijų forumas, kuris šiemet suplanuotas rugsėjo 22–25 d.d. Atvykę jaunieji lyderiai dalyvaus konferencijoje, pamatys trumpametražius jaunimo sukurtus filmus socialine tematika kino festivalyje. Rugsėjo 24–25 d.d. dalyviams iš kitų šalių bus organizuotos simuliacinės užduotys ir mokymai apie konfliktologiją, kurių pagrindų dalyviai ne tik kalbės apie tarpasmenius konfliktus, bet ir perkels tokiems konfliktams būdingus bruožus iki politinio tarptautinio lygio.

Rugsėjo 23-ąją bus organizuota konferencija „Daugiakultūriškumas ir nacionalizmas: nauji iššūkiai“. Konferencijos metu bus kalbama apie daugiakultūriškumo įtaką konfliktų atsiradimui tarp skirtingos tautybės, rasės, religijos žmonių tiek vienos valstybės, tiek tarptautiniu lygmeniu. Renginio programa susideda iš dviejų dalių: keli pranešimai ir klausimų-atsakymų sesija, taip pat darbas skirtingose grupėse. Visų darbo grupių išvados ir pasiūlymai bus įtrauktos į akcijos organizatorių ir dalyvių kreipimus į tarptautines organizacijas, kurie, akcijai pasibaigus, bus išplatinti savo adresatams kartu su įvykusios akcijos aprašymu.

Jau antras kino festivalis „KinoKolor“ akcijos „Jaunimas prieš terorą“ rėmuose įvyks rugsėjo 23 d. kinoteatre „Multikino“. Žiūrovų dėmesiui bus pristatyti geriausi jaunųjų kinematografų socialine tematika sukurti trumpametražius filmai. Visi darbai bus įvertinti kompetentingos žiūri komisijos, kuri išrinks 3 geriausius, vertus organizatorių apdovanojimų. Taip pat daugiausiai žiūrovų balsų surinkusio filmo autoriai bus apdovanoti žiūrovų simpatijų prizu.

Kaip ir kiekvienais metais, akcijos „Jaunimas prieš terorą 2011“ rėmuose bus organizuotas Baltijos šalių jaunimo intelektinių žaidimų „Kas? Kur? Kada?” ir „Brein-ringas“ čempionatas — „Sidabrinė gervė IX“. Spalio 2 d. čempionatą ves Aleksej Prochorov (Lietuvos intelektinių žaidimų klubo „Umniki“ pirmininkas) ir žaidimų meistras Aleksandr Druzj (tarptautinės „Kas? Kur? Kada?“ klubų asociacijos Sankt Peterburgo filialo direktorius, penkis kartus apdovanotas „Krištoline pelėda“).

Spalio 4 d. pirmą kartą per septynerius akcijos metus Vilniaus žiūrovai pamatys spektaklį. Profesionalaus Maskvos vaikų muzikinio Jaunojo aktoriaus teatro spektaklis „Sapnas apie lietų“ atitinka akcijos tematiką. Jis buvo sukurtas „Nord Ost’o“, vaikų grupei, o teroristinio išpuolio metu ten žuvo ir keli jauni aktoriai. Priimti į Jaunojo aktoriaus teatrą likę jaunieji aktoriai kartu su žymiuoju Rusijos aktoriumi ir režisieriumi Aleksandru Fiodorovu atgaivino šį spektaklį, kurį dedikuoja žuvusiems aktoriams. Spektaklio metu nebus ištarta nei vienos replikos – tik dainos, todėl šis spektaklis neturi kalbos barjerų ir bus įdomus įvairių kultūrų ir tautybių publikai.