Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Jaunimas prieš terorą 2012“

← Projektai

2012-09-15 — 2012-09-27
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Vieta: Vilnius, Lietuva

2012-aisiais įvyko jau aštunta kasmetinė tarptautinė akcija „Jaunimas prieš terorą“. 2012 m. akcija buvo skirta vaikų ir jaunimo pilietinio ir tautinio-patriotinio ugdymo problematikai.

Buvusios SSRS šalyse, Rytų Europos šalyse, švietimo programose aiškiai ir vienareikšmiškai skamba žodžiai "patriotinis ir tautinis ugdymas". Tuo tarpu Vakarų Europos šalyse vietoj šių žodžių dažniau yra vartojama sąvoka "pilietinis ugdymas". Nepaisant abiejų sąvokų vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje, jų reikšmė skiriasi.

Kalbant apie Europos sąjungą, ar "patriotinio" ugdymo pakeitimas "pilietiniu" nesukuria prielaidų šalių ir kultūrų asimiliacijai? Kaip reikėtų suvokti "Europos pilietiškumą", taip dažnai minimą europinėse programose? Kokią įtaką patriotinis ugdymas daro nacionalizmo vystymuisi, kurio radikalios formos gali tapti ksenofobijos ir net teroro prižastimi? Ar "pilietinis" ir "patriotinis" ugdymas garantuoja daugiakultūrės visuomenės išsaugojimą? Šie ir kiti klausimai bus aptariami akcijos renginių rėmuose.

O taip atrodė akcijos "Jaunimas prieš terorą 2012" programa:

rugsėjo 15 d.: akcijos "Jaunimas prieš terorą 2012" atidarymas Rotušės aikštėje. Akcijos pradžia -  teminis sportinis orientavimas (Encounter) 14-18 m. amžiaus moksleiviams.

rugsėjo 16 d.: jubiliejinis 10-asis intelektinių žaidimų čempionatas (Lenkų kultūros namuose). Jo dalyviams be tradicinio žaidimo „Kas? Kur? Kada?“ buvo siūloma savo jėgas išmėginti naujame žaidime — „Erudit-Kvartet“.

rugsėjo 20–23 d.:  tarptautinis visuomeninių jaunimo organizacijų forumas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 20 šalių atstovai. Forumo ašimi tapo tarptautinė konferencija „Tautinis-patriotinis ugdymas: nuo saikingo iki radikalaus“.

rugsėjo 23 d.:  nacionaliniame Mažajame teatre vyko Smolensko teatro studijos „Dialog“ spektaklis „Kamštis“ pagal šiuolaikinės dramaturgės Ksenijos Dragunskajos pjesę. Spektaklio „Kamštis“  socialinė anti-utopija įtraukė žiūrovus į atvirą, žiaurų reginį, verčiantį sielą staugti nuo neištveriamo skausmo už žmonių likimą.

Rugsėjo 27 d.: trumpametražių jaunimo sukurtų megėjiškų filmų kino festivalis „KinoKolor“  kinoteatre „Pasaka“.

Daugiau informacijos apie 2012 m. „Jaunimas prieš terorą“ akciją galite rasti čia: http://2012.terrorunet.lt/