Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Jaunimas prieš terorą 2013“

← Projektai

2013-09-14 — 2013-09-29
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Vieta: Vilnius, Lietuva

2013 -aisiais jau devintąjį kartą startavo tarptautinė akcija „Jaunimas prieš terorą“.

Visoje Europoje iš politinių tribūnų vis dažniau skamba nerimo kupinos kalbos, kurių priežastis — nepasiteisinusi daugiakultūriškumo politika, agresyvaus nacionalizmo ir neofašizmo augimas. Tokiame fone akcija „Jaunimas prieš terorą“ atrodo kaip niekada aktuali. Kovoti su teroru — tas pats, kas „kariauti už taiką“, todėl akcija apima kultūrinius, pramoginius, intelektinius renginius, kurių tikslas — nukreipti jaunimo energiją taikia vaga. „Jaunimo iniciatyvinė grupė“ kvietė visuomenę sudalyvauti įvairiuose renginiuose, kuriuose skirtingai galima pamatyti teroro tematiką.

O taip atrodė akcijos "Jaunimas prieš terorą 2013" programa:

rugsėjo 14 d.: akcijos „Jaunimas prieš terorą 2013“ atidarymas K. Sirvydo skvere („Prancūzparkyje“).  Akcijos pradžia -  teminis sportinis orientavimas (Encounter) moksleiviams.

rugsėjo 18 d.: Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyko naujo formato teatro festivalis — Teatrų Almanachas — trumpametražių spektaklių vienos dienos teminis festivalis, kuriame šiemet buvo pristatyti 6 skirtingų kolektyvų darbai (Lietuva, Baltarusija, Estija/Lenkija, Rusija).

rugsėjo 22 d.: Vienuolio Pub‘e buvo siūloma sudalyvauti ne tik intelektualiniame žaidime „Kas? Kur? Kada?“, bet ir daugelio vilniečių pamėgtame intelektiniame-pramoginiame šou „MadHead“.

rugsėjo 25 d.: kino teatre „Pasaka“ įvyko jau ketvirtas trumpametražių jaunimo sukurtų megėjiškų filmų festivalis „KinoKolor IV“.

rugsėjo 27 d.: viebutyje „Panorama“ vyko tarptautinė jaunimo konferencija, kurios metu dalyviai — jaunimo visuomeninių organizacijų iš įvairių Europos šalių atstovai, visuomeniniai ir politiniai Lietuvos veikėjai, žiniasklaidos atstovai — diskutavo tema: „Dešinieji procesai pilietinėje visuomenėje“.

rugsėjo 28-29 d.: akcijos dalyviai buvo įtraukti į simuliacines užduotis ir mokymus, kurių pagrindas —  tarpasmeninių konfliktų tematika, bandant tokiems konfliktams būdingus bruožus perkelti ir į politinį lygmenį.

Daugiau apie akciją „Jaunimas prieš terorą 2013“ galite sužinoti čia: http://2013.terrorunet.lt/