Asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“
Radote klaidą ir norite padaryti pasaulį geresnį? Pažymėkite ją pele ir paspauskite Ctrl+Enter. Ačiū! ©

„Sparnai“

← Projektai

2006-09-01 — 2009-09-01
Mūsų vaidmuo: Organizatoriai
Partneriai: Asociacija „Rusų kultūros centras“, VŠĮ „Austėjos draugai“, VŠĮ „Russkaja kniga“, Lietuvos Radijas, Nina Mackevič (Lietuvos Radijo vyr. redaktorė), Liudmila Filipavičienė (buv. laikraščio „Malčiški+Devčionki“ redaktorė)
Remėjai: VŠĮ „Informacinė erdvė“, Kultūros rėmimo programa (Vilniaus miesto savivaldybė), Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė
Vieta: Vilnius, Lietuva

Projektas „Sparnai“, visų pirma, nukreiptas į rusakalbį kūriantį ar kūryba besidomintį jauną žmogų. Šiuo atveju į kūrybą žiūrima kaip į saviraiškos ir savito identiteto puoselėjimo įrankį. Projekto tikslas – skatinti jaunų žmonių kūrybiškumą, iniciatyvą, ir įtraukti jaunimą į Vilniaus kultūrinį gyvenimą. Projektas aprėpia keletą veiklų, kurių pagrindinė – literatūriniai vakarai. Jų metu jauni žmonės ne tik pristatydavo savo kūrybos vaisius, bet ir skaitydavo puikiai visame pasaulyje žinomus kūrinius, juos nagrinėdavo. Į literatūrinius vakarus susirinkdavo ne vien jauni žmonės, bet ir filologijos ar literatūros mokslo docentai, žymūs rašytojai ir poetai, dalinę jauniesiems meninkams ne tik pagyrimus, bet ir pamokydavę juos. Taip pat kartą per pusmetį buvo leidžiamos jaunimo kūrybos rinkinys rusų kalba, kuriame be poezijos ir prozos kūrinių taip pat pasirodydavo jaunų žmonių piešiniai bei nuotraukos.

Projekto metu taip pat buvo organizuoti seminarai, kuriuose jaunieji autoriai turėjo galimybę pasisemti naujų žinių bei įgūdžių iš labiau patyrusių kolegų, išgirsti jų nuomonę ir tobulinti savo kūrinius, pažvelgti į savo kūrybą kritiškai.